Jare Gody 2022

Potwierdzając to co ogłosiliśmy w kalendarium na początku lutego, serdecznie zapraszamy na zamek w Radzyniu Chełmińskim, 19 marca 2022 roku, na Jare Gody.

Startujemy o godzinie 15:00. Zaczynamy w zamkowych piwnicach od wykładu na temat : „Historia pisanek. Tradycje dawniej i dziś„. Prelegentem jest Violetta Szulc ze Stowarzyszenia Sagitta. Po części wykładowej, przejdziemy do WARSZTATÓW. Już dwa lata temu mieliśmy dla Państwa przygotowane wszelakie warsztaty, jednak sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła nam ich przeprowadzić. W tym roku jednak nic już nas nie powstrzyma. Będą mogli Państwo z nami przygotować swoje Marzanny, w których zamkniemy wszelkie troski i zimowe zastanie. A także niezbędne do obrzędu hałaśliwe kołatki, oczyszczające miotełki czy ozdobne jajka, wzorowane na znaleziskach archeologicznych.
Po warsztatach, koło godziny 17:00, przeprowadzimy obrzęd Jarych Godów, który tradycyjnie rozpoczniemy od kolorowego i głośnego korowodu na około zamku.

Wstęp wolny

A na wydarzenie niezmiennie zapraszają: Dzierżawca zamku PATREDINO Patrycja Piłat i Bractwo Rycerskie Zamku Radzyńskiego, wsparci działaniami Stowarzyszenia z Sagitta.