Piknik historyczny

Tradycyjnie jak co roku, serdecznie zapraszamy 15 sierpnia, na zamek w Radzyniu Chełmińskim, na dzień z atrakcjami.

Aktywnie działać tego dnia będą u nas członkowie Stowarzyszenia Sagitta z Brodnicy, Bractwa Rycerskiego Komturii Radzyńskiej oraz Bractwa Rycerskiego Zamku Radzyńskiego.

Na turystów chcących odwiedzić nasz zamek, w cenie biletów będą czekały wszelkie dodatkowe atrakcje serwowane właśnie przez rekonstruktorów historycznych. Będą warsztaty, zabawy i konkursy, miedzy innymi: wyrabianie naczyń średniowiecznych z gliny, tkactwo, wybijanie monet, strzelanie z łuku, tworzenie witraży czy czerpanie papieru.

Całość atrakcji ruszy o godzinie 12:00 i trwać będzie do godziny 18:00. Nie mamy ustalonych konkretnych godzin warsztatów, gdyż będą one odbywały się przez cały dzień.

Zaplanowane za to dokładnie mamy zwiedzanie z przewodnikiem zamkowym, które odbywać się będzie o godzinach: 12:00, 13:30, 15:00, 16;30. Grupa zainteresowanych osób zbierać się będzie na dziedzińcu zamkowym.

Oczywiście zamek cały czas będzie też dostępny do indywidualnego zwiedzania i otwarty będzie normalnie w godzinach 10:00 – 18:00 a nawet dłużej jeżeli tylko pogoda nam na to pozwoli.

Ceny biletów: normalny 10 zł, ulgowy 8zł. Dzieci do 5 roku życia wejście za darmo.

Nie ma potrzeby zamawiania czy rezerwowania  wejściówek wcześniej ale za to trzeba przygotować się na płatność GOTÓWKĄ. Nie ma możliwości płatności kartą.

Serdecznie zapraszamy.